Обществен съвет

Общественият съвет одобрява стратегията за развитие на детската градина и приема ежегодния отчет на директора за изпълнението й; участва в работата на педагогическия съвет при обсъждането на програмите за превенция на ранното напускане на училище и за предоставяне на равни възможности и за приобщаване на децата от уязвими групи; предлага политики и мерки за подобряване качеството на образователния процес въз основа на резултатите от самооценката на институцията и инспектирането на детската градина; участва и в други дейности.

Име, фамилия

членство

Представител на

Мария Балабанова

председател

Дора Мирчева

Община Пловдив

Виолета Тодорова

Илина Сиджимова

Десислава Спасова

Озден Мурадова

Община Пловдив

Михаела Стоенчева

Анна Георгиева

Милена Станева-Маринашка

Нина Трънкова

родителите

Чл. 265. ал.1 С цел създаване на условия за активни и демократично функциониращи общности към всяка детска градина и всяко училище се създава обществен съвет.
ал.2 Общественият съвет е орган за подпомагане на развитието на детската градина и за граждански контрол на управлението.

Закон за предучилищното и училищното образование