Обществен съвет

Общественият съвет одобрява стратегията за развитие на детската градина и приема ежегодния отчет на директора за изпълнението й; участва в работата на педагогическия съвет при обсъждането на програмите за превенция на ранното напускане на училище и за предоставяне на равни възможности и за приобщаване на децата от уязвими групи; предлага политики и мерки за подобряване качеството на образователния процес въз основа на резултатите от самооценката на институцията и инспектирането на детската градина; участва и в други дейности.

Име, фамилия

членство

Представител на

Вероника Милева председател родителите

Дора Мирчева основен Община Пловдив

Атанас Георгиев основен родителите

Диана Керезова основен родителите

Диана Керезова основен родителите

Озден Мурадова резервен Община Пловдив

Илина Сиджимова резервен родителите

Ваня Петрова резервен родителите

Ралица Никифорова резервен родителите

Теодора Бозукова резервен родителите

Чл. 265. ал.1 С цел създаване на условия за активни и демократично функциониращи общности към всяка детска градина и всяко училище се създава обществен съвет.
ал.2 Общественият съвет е орган за подпомагане на развитието на детската градина и за граждански контрол на управлението.

Закон за предучилищното и училищното образование